More

  Пролетната сезона ќе биде за модерни боди

  spot_img

  Бодињата се лесен и удобен тренд што секој може да го носи.

  Конечно се појави модниот тренд на долна облека како горна облека, која без проблем може да ја носи секој. Нема повеќе видливи танга, туку повеќе „утешна“ облека. Класичната фризура „на целото“ е далеку од спортскиот стил на Џејн Фонда, па стана основна во гардеробата и стана незаменлива за оние кои сакаат поструктуриран изглед, но едноставно чисти линии, што може да ги понуди основната облека. што се прилепува за телото.

  Додека модните познавачи долго време се занимаваа со основните елементи на гардеробата, во последниве години, благодарение на подемот на брендовите како Wardrobe.NYC и Skims, и новата љубов кон удобната облека, модата за основите што ја сочинуваат капсулата гардероба победи. Затоа комплетните црни хеланки (елегантни, не спортски) и добро изработеното тело (материјалот и конструкцијата се најважни) имаат магична моќ да го спојат вашиот изглед.

  Хеланките на Ким Кардашијан, кои се направени од мека, двослојна, бесшевна еластична ткаенина, можеби сами по себе изгледаат слаби, но тешко се забележуваат ако ги ставите под панталоните. Поради необјаснивото вклопување и висококвалитетната обработка, облеката Skims е достапна во сите големини.

  Меѓународно признатиот австриски бренд Wolford има лојални следбеници, Good American со својата коса со втора кожа (од школата за стил на Khloe Kardashian) се рангира високо на дизајнерската скала, додека Khaite во Saint Laurent со своите вешти техники за драпирање ја предводи листата на боди, трансформирани во топови за вечерни и елегантни настани, со кои трендот се оддалечува од скромното тело, кое се прослави за време на фитнес бумот. Celo Alaïa, која во 80-тите и 90-тите години на минатиот век, заедно со дизајнерите како Дона Каран, помогнаа да се популаризира бодито, е на листата на желби на оние кои сакаат вистински „тониран“ ефект, кој го нуди боди со добра техничка конструкција (види и Mugler за понеобични верзии).

  Тренд боди по моделот на Кендал Џенер
  Сегашната инспирација за носење боди е Кендал Џенер, која благодарение на својата склоност кон диви чевли, каубојски додатоци и гаќички носени со црни хеланки, стана жена од најбестрашните модни избори летото 2023. За време на божиќните празници, Кендал имитираше минатогодишниот одмор во Аспен.познат моден момент, која беше фотографирана на снег во микробикини Miu Miu, за најелегантниот après ski шик, па носеше боди MM6 од Maison Margiela со проѕирни најлони Calzedonia и штикли од Saint Laurent.

  Бидете на модната писта
  Чет Ло претстави боди со рогови на модните писти за пролет и лето 2023 година, кој имаше исклучително проѕирна силуета и исечок на градите, Хан Кјобенхавн, дански бренд што го сакаше Бијонсе, вгради врежани боди во структурата на визионерските вечерни фустани, LaQuan Smith во KNWLS, па зошто се врати во трендот на едноделни костими за капење, кои ги откриваат колковите, од деведесеттите. Најнепочитуван е моделот ММ6, каде фустанот е откопчан, а телото ѕирка од панталоните. Таквото отстапување од трендот, кој во секој случај има заслуга за промовирање на позитивен однос со телото – без разлика дали е видлив или не.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img