More

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  - Advertisement -

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не беше исклучок.

  Музичарите го користеа својот избор на гардероба на црвениот тепих за да ја изразат својата смелост, без разлика дали се работи за супер секси наметки (Лизо во фустан на Dolce & Gabbana по нарачка) или долги, чисти возови (како што носеше Аманда Горман, која носеше бренд Прада). Најдобро облечени беа оние кои ја балансираа драмата што се очекуваше на Греми со чувство на софистицираност и софистицираност.

  Раперот Доја Кат, на пример, тргна по готски пат во црн фустан од латекс од Версаче – комплет со соодветни ракавици до бутовите. Виола Дејвис заслепуваше во наметка на Наем Кан со светки. Најдобриот винтиџ момент на вечерта сепак и припадна на Анита. Бразилската пејачка се одлучи за винтиџ фустан од Версаче од 2003 година.

  А најдобро облечените господа на вечерта? Хари Стајлс докажа дека сè уште е крал на пајаците во креација на Egonlab со кристали Сваровски. Но, имаше и поелегантни моменти за машка облека, како што е дискретниот (а сепак елегантен) црн костум на Сент Лоран на Стив Лејси, кој беше акцентиран со вкусен кристален брош. Понекогаш најмалите детали можат да направат најголема разлика.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img