More

  Привезок од злато и дијаманти, за кој треба да платите 25 илјади

  spot_img

  Производителот на луксузен накит го нуди популарниот Пикачу како цврст златен привезок со мали дијаманти.

  Се сеќавате на опсесијата со Покемон?

  Сега најголемите ентузијасти можат да им се восхитуваат и на своите миленици во мултикаратната верзија. Но, ако сакаат да ги имаат, ќе мора длабоко да копаат во нивните џебови. Популарните суштества се вклучени во ексклузивната колекција на производителот на луксузен накит Тифани. Вклучува, на пример, златен ланче со привезок Пикачу од 18-каратно злато и дијаманти, чија цена е 25.460 евра. Ѓерданот се чува во футрола Tiffany blue pokeball.

  Останатите членови на покемон се направени од оксидирано сребро и се чуваат во обични кутии за накит. Компанијата соработуваше со уметникот Даниел Аршам, кој го конципираше накитот, за да ја создаде колекцијата, која вклучува шест различни видови на Покемони.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img