More

  Приведени двајца тетовци за издржување на затворски казни

  spot_img

  На 10.02.2022 полициски службеници на СВР Tетово околу 11.45 часот на улица „146“ во Тетово го лишиле од слобода Н.А.(27), а околу 17.15 часот на улица „180“ во Тетово го лишиле од слобода В.С.(33), двајцата од Тетово. За двете лица биле издадени судски наредби со кои се барале за издржување на затворска казна.

  И двајцата се спроведени во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казните.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img