More

  Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

  spot_img
  На 27.09.2023 во 08.25 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.З.(24) од Куманово. Таа била затекната при обид да одземе предмети од приватен имот на улицата „Драган Стопаревиќ“ Куманово.
  М.З. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе следува соодветна пријава.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img