More

  Принцот Вилијам доби бројни комплименти на социјалните мрежи откако беше објавена негова нова фотографија од Кардиф

  spot_img

  Принцот Вилијам доби бројни комплименти на социјалните мрежи откако беше објавена негова нова фотографија од Кардиф. Се коментира дека започнува неговата ера како државник, но и дека британското кралско семејство по низата скандали и проблеми, повторно успеало да заземе добар правец, што се гледа од успешните официјални ангажмани и покажаната меѓусебна поддршка и решителност од членовите на династијата.

   

  Принцот од Велс во последните месеци извршуваше низа службени обврски, правеше ретки паузи, а имаше и заеднички ангажмани со својот татко, кралот Чарлс Трети, кој се бори со ракот и на кого заедно со кралицата Камила, му се најголема поддршка. Поддршката на принцезата Ана и војводата и војвотката од Единбург, кои исто така извршуваат должности, значи многу за династијата.

   

  Принцот Вилијам неодамна ја претставуваше Велика Британија на меѓународната комеморативна церемонија во Нормандија по повод 80-годишнината од Операцијата Д, заедно со кралот и Камила, како и бројни светски политичари.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img