More

  „ Прекрасен ден за капење“, се слуша како некој вели, додека човек плива во нечиста вода, а над него се гледа лустер

  spot_img

  „ Прекрасен ден за капење“, се слуша како некој вели, додека човек плива во нечиста вода, а над него се гледа лустер. Се работи за видео од куќа во Флорида во САД каде големото невреме Ијан со 185 км на час го донесе морето во домовите на луѓето, објави Индепендент.

  Над 2,5 милиони жители во САД кои живеат блиску до Мексико добија наредба за евакуација. Бурата од четврта категорија, која меѓу другото, ги донесе ајкулите да пливаат на улиците се појави вчера во 3 часот попладне по локално време, а претходно беснееше во Куба.

  Бројни видеа од Флорида го обиколија интернетот. На едно од нив се гледаат млади момчиња кои пробаа да пливаат во немирните води.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img