More

  Пребројување на мигрантите во центарот на Сараево, реагираше и полицијата

  spot_img

  Во центарот на градот Сараево, на улицата Зелених беретки синоќа се степале двајца мигранти.

  Како што потврдија за N1 од МУП на кантонот Сараево, двајцата се повредени. Повредите се уште не се утврдени, а пресметката се случила ноќеска околу полноќ.

  На видеото кое е вознемирувачко и кое го објави Црна хроника, видливо е и дека полицијата реагирала и ги привела. На немилиот настан посведочиле бројни гости од локални ресторани.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img