More

  Роналдо му беше идол на грузиско момче, а синоќа сензационално го претепа и го зеде дресот

  spot_img

  Неверојатна приказна го доби својот епилог синоќа на натпреварот помеѓу Португалија и Грузија. Се е можно доколку сте посветени на себе и на својот развој, тоа го покажаа борбените Грузијци кои сензационално триумфираа против фаворизираниот Португалец и се пласираа во осминафиналето на ЕП.

  Пред 10 години, кога уште беа деца, како навивачи се фотографираа со него, а синоќа на ЕП играа против легендарниот Португалец.

  Во 2013 година Роналдо ги посети Тбилиси и младинската академија на Динамо, каде што играше денешната ѕвезда на Наполи, Квич Кварацхели, а уште десетмина ги исполнија своите соништа играјќи на големата сцена против својот поранешен идол.

  Квича по натпреварот отиде да се прости од Роналдо, а подоцна на Инстаграм објави дека добил дрес од Португалецот.

  Животот навистина пишува романи…

  Роналдо беше ѕвезда на отворањето на академијата која традиционално дава најмногу играчи за грузиската репрезентација. Така било отсекогаш, но отворањето на академијата на Динамо пред 11 години помогна нивниот фудбал да се подигне на едно ново ниво, односно на нивото на кое се сега.

  Заедно со Кварацхелија, во академијата се приклучија и други ѕвезди на репрезентацијата како голманот Мамардашвили од Валенсија и Давиташвили од Бордо. Клучните грузиски играчи како Мекавабишвили, Чакветадзе и Кочорашвили беа и во академијата на Динамо во 2013 година кога пристигна Роналдо.

  Португалците во осминафиналето на 1 јули ќе играат со Словенија, а ден порано Грузијците ќе се соочат со Шпанците.

  Со N1 играј фантазија посветена на актуелното Европско првенство и победи

  вредни награди. Повеќе информации можете да најдете ТУКА, а пријавувањето за Фантази Еуро 2024 можете да најдете на ОВОЈ ЛИНК.

  Не пропуштајте ја шансата да бидете дел од најголемиот фудбалски спектакл – N1 Fantasy Football – вашата игра, вашите правила!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img