More

  Пожар избувнал во неговата штала кај Карбинци

  spot_img

  Во СВР Штип било пријавено дека во село Оџалија, општина Карбинци, вчера во 11.30 часот избил пожар во штала, сопственост на А.С.(80) од селото.
  Притоа, со повреди се здобил сопственикот и починал на местото.

  Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт.

  По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството, информира МВР.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img