More

  Обид за киднапирање дете во Чаир – Приведен е 27-годишен скопјанец

  spot_img

  Синоќа во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје гопривеле 27-годишниот Г.Е., а денеска во полициска станица бил извршен службен разговор со малолетник, двајцата од Скопје, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

  „Тие се осмничат дека на 28.05.2024 околу 22.00 часот физички нападнале двајца малолетеници на подрачјето на Чаир, по што се обиделе еден од нив да внесат во патничко возило бмв. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, се вели во соопштението.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img