More

  Мендух Тачи утре нема да дојде во Собрание

  spot_img

  Пратеникот од редовите на ДПА, Мендух Тачи за ТВ21 вели дека утре нема да присуствува на седница во Собранието, кад ена дневен ред е и точка за разрешување на двајца министри од Алијанса за Албанците, приврзаници на Села и именување на нови, по предлог на групата блиска до Зијадин Села.
  – Не доаѓам утре и нема да гласам за министрите на Села – изјави Тачи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img