More

  Поранешната ѕвезда на Реал изгледа непрепознатливо: Дали е на пат нова кариера?

  spot_img

  Помина точно една година откако Месут Озил објави крај на кариерата. Но, тоа не значи дека тој се шегува во пензионерските денови. Уште повеќе, тоа е многу вредно.

  Според многумина, еден од најдобрите фудбалери во последната деценија, откако ги обеси копачките, продолжи да работи на себе. Сериозно тренира, а првото нешто што ви паѓа во очи е колку го променил личниот опис. Поточно, зградата.

  На теренот беше еден од најмалите играчи, а сега може да се каже дека е прилично крупен човек, кој работи со сериозни тежини. Кој знае, можеби се подготвува за нова кариера, како моќник или нешто слично.

  Озил својата сениорска фудбалска кариера ја започна во 2005 година во Шалке. Потоа играше за Вердер, Реал Мадрид и Арсенал, а на крајот играше во Турција за Фенербахче и Башакшехир. Беше германски репрезентативец кој беше светски шампион во 2014 година.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img