More

  Поранешната сопруга на починатиот хокеар за околностите на неговата смрт: Најверојатно бил многу пијан

  spot_img

  Јулија Михајлова зборуваше за околностите на смртта на Константин Колцов.

  Поранешната сопруга на починатиот Константин Колцов, Јулија Михајлова, смета дека нејзиниот поранешен партнер не се самоубил, туку „најверојатно бил многу пијана“.

  Во хотелската соба во која престојувало поранешното момче на познатата тенисерка Арина Сабаљенка биле пронајдени празни шишиња алкохол, собата имала балкон со поглед на океанот, а Колцов веројатно не бил свесен за своите постапки.

  „Мислам дека неговите колеги погрешно ја разбрале ситуацијата и ја навеле полицијата да се посомнева дека се работи за самоубиство“, објаснила неговата сопруга за белоруските медиуми.

  Михајлова јавно тврди дека ништо од неодамнешното однесување на нејзиниот поранешен сопруг не навестува дека се работи за самоубиство. Не може да потврди дали се работи за самоубиство или само несреќа, но смета дека немал намера да си го одземе животот.

  Колцов, кој имал 42 години, починал во Мајами под сè уште нејасни околности. Тие се сомневаат дека се самоубиле бидејќи не нашле докази за наводното кривично дело.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img