More

  Поранешен противник на Трамп: Ќе гласам за Трамп, Бајден беше катастрофа

  spot_img

  Поранешната американска амбасадорка во Обединетите нации Ники Хејли во средата објави дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп може да смета на нејзиниот глас на претседателските избори во ноември.

  Хејли на настанот во Вашингтон во средата рече дека не секогаш политички се согласувала со Трамп.

  „Но (американскиот претседател Џо) Бајден беше катастрофа и јас ќе гласам за Трамп“, рече таа.

  Поранешниот американски амбасадор во ОН се откажа од трката за номинација на Републиканската партија во март и првично не сакаше да го поддржи Трамп.

  Хејли рече дека Трамп не треба да претпоставува дека ја има поддршката од нејзините гласачи, без оглед на нејзината лична одлука.

  „Трамп би било мудро да допре до милионите луѓе кои гласаа за мене и да продолжат да ме поддржуваат, а не да претпоставува дека тие едноставно ќе застанат со него“, предупреди Хејли во средата.

  Изборите во САД на 5 ноември ќе бидат реванш меѓу Трамп и Бајден, кои немаат вистинска конкуренција во нивните партии.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img