More

  Полска: Три мртви бебиња пронајдени во подрум, таткото и постарата ќерка (20) обвинети за инцест, помладата силувана

  spot_img

  Остатоците на две мртви бебиња беа откриени во пластични кеси во плитки гробници во петокот, додека трето новороденче во напредна фаза на распаѓање беше пронајдено во саботата.

  Страшен случај на северот на Полска. Во подрумот на куќата биле пронајдени три мртви бебиња. Уапсени се таткото (54) и неговата ќерка (20) кои се осомничени дека имале инцестуозна врска.

  Остатоците на две мртви бебиња беа откриени во пластични кеси во плитки гробници во петокот, додека трето новороденче во напредна фаза на распаѓање беше пронајдено во саботата.

  Пјотр Гиерасик (54) е обвинет за три убиства и инцест со неговата 20-годишна ќерка, како и за инцестуозни односи со друга ќерка. Постарата ќерка Паулина Гиерашик е обвинета за две убиства и инцест.

  Обвинителството смета дека Пјотр Гиерашик ги добил двете убиени деца со 20-годишна жена за која велат дека била во консензуална врска со таткото. Третото дете било од врската што ја имал со друга ќерка откако ја силувал. Обвинителите соопштија дека 54-годишниот е осомничен и за убиство на третото бебе.

  Овие страшни откритија се направени откако полицијата добила дојава од социјалните служби. Пјотр се преселил во селото пред околу 15 години, а по смртта на сопругата останал сам со децата. Ги имаше 10-12, а најстарите веќе се отселиле од родителската куќа, изјави локален жител.

  „Пјотр остави добар впечаток. Дворот е запуштен, но на куќата поставил нови прозорци. Не пиеше, децата ги носеше на прошетка или во шума да берат печурки. Тие беа обично семејство. Кој би помислил дека такви гадости се случуваат во нивниот дом“, рекол локален жител, пренесува Daily Mail.

  Но, колегите во слаткарницата во која работела Паулина во соседното село Стара Кишева се посомневале дека е бремена откако почнала да носи широка облека. Потоа земала три недели одмор, но се вратила по само една недела.

  Еден работник во продавница рече:

  „Сите претпоставувавме дека е бремена, мислам дека носеше корсет. Кога порано се вратила од одмор, промената била видлива. Беше многу послаба, послаба и постојано уморна. Кога ја прашавме за детето, таа глумеше изненадена и негираше дека се породила“.

  Друг жител рече дека Пјотр и Паулина живееле како пар: „Одеа рака под рака, таа го викаше по име. Пред неколку месеци и ја избричи главата за да не ја гледаат другите мажи. Таа го гледаше како Бог“.

  Една од колегите на Полин, наводно, ги предупредила социјалните служби откако видела вознемирувачка СМС порака што 20-годишната девојка му ја испратила на нејзиниот татко.

  Се чекаат обдукција за да се утврди како починале бебињата. Во меѓувреме, полицијата продолжува да го пребарува имотот за да види дали има уште тела скриени во куќата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img