More

  Полицаец запре автомобил, а потоа друг удри во него

  spot_img

  Надзорните снимки поставени на полициското возило го снимиле моментот кога полицаец бил во близина на несреќа за време на рутинско сообраќајно запирање на автопат во Оклахома.

  Имено, на видеото кое го објави „Оклахома автопат патрола“ се гледа како полицаецот Џеси Грегори разговара со возачот на автомобилот што го запрел, а во тој момент во него удира друг автомобил. Во тој момент од силината на ударот полицаецот паѓа на земја.

  – За среќа, полицаецот Грегори ќе биде добро. Всушност, сите тројца инволвирани во овој инцидентот се третирани и пуштени на домашно лекување – се вели во објавата.

  Од одделот Патрола за автопат во Оклахома соопштија дека несреќата се случила на 18 јануари на меѓудржавниот пат 40 на Симарон Роуд. Ројтерс успеа да ја потврди локацијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img