More

  Почина Јасмин Ставрос

  spot_img

  Популарниот пејач Јасмин Ставрос ја загуби битката со злобната болест. Потврдено е дека пејачката починала синоќа околу 21 часот. Тој имаше 68 години и се лекуваше од рак на коските во KBC Rebro во последните неколку месеци.Познатиот пејач потекнува од музичко семејство, и татко му и дедо му биле музичари, а музика се занимава и неговиот син.

  Покрај забавната музика, Ставрос бил и одличен тапанар, а свирел и пијано и контрабас. Соработуваше со многу големи имиња од хрватската музика, од Јосипа Лисац и Арсен Дедиќ, преку Миша Ковач, Душко Локин, Неда Украден и Ивица Шерфезиј до Љупка Димитровска…

  Една од најпознатите песни на Ставрос е „Би дал сто Америка“.

  Ставрос е страстен рибар и скијач.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img