More

  Палестински медиуми: 12 загинати во израелски воздушен напад во Газа

  spot_img

  Најмалку 12 лица загинаа во израелски воздушен напад во близина на болницата Ал-Шифа во градот Газа, јавија утринава палестинските медиуми.

  Според извештаите, во воздушниот напад била погодена станбена зграда.

  Спасувањето на луѓето затрупани под урнатините е во тек, пишува The Times of Israel.
  Израелските одбранбени сили (IDF) не дадоа соопштение во врска со нападот.

  ИД објави дека еден израелски војник загинал во борбите во јужниот дел на Појасот Газа.

  Според The ​​Times of Israel, 20-годишниот војник им подлегнал на повредите здобиени во борбите во средата.

  Бројот на израелски војници загинати во копнената офанзива против палестинскиот Хамас е 194.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img