More

  Откажете ги пред да биде предоцна: Три намирници се непријател на тенок струк

  spot_img

  Клучот за добра форма е правилната исхрана. Сепак, дури и ако сте во калориски дефицит, можеби немате тенок струк. Проблемот би можел да биде во три намирници кои се сметаат за главна пречка за постигнување рамен стомак.

  Црвеното месо е прво на листата. Се покажа дека е подобро да се консумира пилешко или мисирка. Свинското, говедското и јагнешкото месо содржат многу маснотии, што е лошо за струкот. Исто така, некои студии го поврзуваат секојдневното консумирање црвено месо со поголем ризик од рак на дебелото црево, како и поголем ризик од срцеви заболувања и мозочен удар.

  Следува шеќерот. Со него треба да бидете внимателни бидејќи не го има само во слатките, туку и во соковите, јогуртите, колбасите и низа други производи.

  И конечно, имаме лоши вести за љубителите на сирење. Се покажа дека овој млечен производ нема најдобро влијание на фигурата, особено ако се јаде со мед и јаткасти плодови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img