More

  Опожарен еден од хангарите, во близина паднал украински дрон

  spot_img

  Голем пожар денеска избувна во индустриската зона во близина на рускиот град Санкт Петербург. Огнот брзо се проширил и зафатил подрачје од околу сто квадратни метри.

  Пожарот зафатил и еден од хангарите на аеродромот Пулково. Поради огнот привремено беше затворен аеродромот. По локализирањето на огнот, аеродромот повторно е во функција.

  Руското Министерство за вонредни ситуации соопшти дека во пожарот повредени се две лица.

  Сè уште не е познато што го предизвика пожарот, но според локалните власти во околината било соборено украинско беспилотно летало.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img