More

  Од владата на Канада најавија промени на правилата за влез во земјата

  spot_img

  Канадските власти денеска соопштија за олеснување на проверките и правилата воведени поради ковид-19 за патниците кои пристигнуваат на нејзините граници, а исто така нема повеќе да се бараат ПЦР тестови.

  – Објавувам денеска дека ги олеснуваме нашите гранични мерки – изјави канадскиот министер за здравство Жан Ив Дукло на прес-конференција.

  Според него, „овие промени се можни не само затоа што го поминавме врвот на сојот омикрон, туку затоа што Канаѓаните низ целата земја ја слушаат науката и експертите, ги почитуваат мерките за јавно здравје и преземаат чекори за да се заштитат себеси, нивните семејства и нивните заедници“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img