More

  Облачно време со умерен ветер

  spot_img

  Времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во источните делови ќе има слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 2, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.
  Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне 10 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img