More

  Обилните дождови предизвикаа „поплава“ во Задар: Улици под вода, возачите добија предупредување

  spot_img

  Во цела Хрватска претежно облачно со врнежи од дожд, на места пороен, а на Јадранот и околината локално има врнежи од дожд со грмежи.

  Најлошо, се чини, е во Задар, каде силен дожд ги поплави улиците и градските сообраќајници.

  Поради силниот дожд кој утрово падна, целосно се потопени дел од патиштата во градот и околината, јавува Антена Задар.

  Хаотична е состојбата на новореновираната обиколница на Задар, која исто така е под вода.

  Не беа поштедени ниту другите делови од градот, па се повикуваат возачите и останатите патници да бидат внимателни.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img