More

  Нови експлозии одекнаа во Русија! Два дрона ја нападнаа зградата на нафтоводот

  По вчерашните експлозии во Краснодар, во саботата низ Русија одекнаа нови.

  Како што јави РИА Новости, административната зграда на нафтоводот во регионот Псков е оштетена во напад на два дрона.

  Гувернерот Михаил Ведерников потврди дека во експлозијата е оштетена зградата на нафтоводот кај селото Литвиново во Псковската област и дека во инцидентот нема жртви.

  Овој регион се наоѓа во близина на границата со Белорусија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img