More

  Украинка истапи пред руски војник

  spot_img

  На видеото кое за кратко време стана исклучително популарно на Твитер, се гледа како постара жена стои пред руските војници и разговара со нив, пишува Н1.

  „Зошто дојдовте во мојата земја?“, го прашала таа војникот.

   

   

  На Твитер се прикажани и бројни снимки од руски напади. Едно видео прикажува постара жена покриена со ќебе како седи на клупа пред нејзината зграда која гори.

   

  Киев е во пркосно расположение откако Русија ја нападна Украина, иако во градот одвреме-навреме одекнуваат пукотници, сирени и експлозии, а многу граѓани се обидуваат да побегнат од градот на безбедно.

  Во Киев беше воведен и полициски час од 22 часот, а власта им порача на граѓаните да се скријат во скривници, но и дека можат да го користат метрото, кое нема да работи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img