More

  Неделен хороскоп (од 1 до 7 април): што ве очекува на почетокот на април

  spot_img

  Почетокот на април ветува интересни настани. Во неделниот хороскоп проверете што велат астролозите за вашиот знак и што можете да очекувате во наредните денови.

  Овен
  Иако веќе некое време барате кратенка за да ги завршите работите на полесен начин, не брзајте да градите замоци во облаците додека Меркур почнува ретроградна. Исто така, избегнувајте да заработувате брзи и лесни пари. Во последниот дел од неделата, по турбулентните настани, ќе посакате мирен и постабилен живот. Со позитивен став можете да придонесете за подобри меѓусебни односи во домашната средина. Движењето ќе биде клучот за да се чувствувате подобро во недела, предвидува неделниот хороскоп.

  Бик
  Со помош на енергијата на Сонцето во знакот Овен ќе ги решавате работите поврзани со минатото, бидејќи сакате што поскоро да го вкусите мирисот на ослободување и нови авантури. Ќе ви биде полесно ако директно се соочувате со долготрајни сомнежи. Во сабота, кога Месечината ќе биде во знакот Риби, може да се појави некоја чувствителност или ситни здравствени проблеми на кои би било добро да се посвети поголемо внимание. Исто така, внимавајте да не претерате со шеќерот.

  Близнаци
  Смирете се и поинтензивно потопете се во задачите, за да успеете и покрај влијанието на ретроградниот Меркур. Во односите поврзани со кариерата сè уште се создаваат некои нејасни, така што позитивната акција ќе биде нешто што ќе го пропуштите. Во последните денови од неделата успешно ќе ги искористите вашите адути и комуникациски вештини, ќе создадете разиграни врски и ќе се погрижите да се случат многу интересни работи. Во емотивна смисла, ќе бидете директни.

  Рак
  Поради Меркур, кој почнува да се движи ретроградно, нема да морате да чекате, ќе треба да одвоите повеќе време за сите задачи кои се закажани, бидејќи нешто секогаш ќе ве мачи. Внатрешното јас ќе ве поттикне во основа да можете да направите повеќе од она што се очекува од вас. Во петок ќе бидете во искушение да најдете дополнителна активност, бидејќи со дополнителните приходи можеби ќе успеете да си ги исполните желбите. Во недела ќе копнеете по блискост, предвидува неделниот хороскоп.

  Лав
  Нешто интересно ќе се случи на полето на емоциите во првата половина од неделата, кога Венера сепак ќе биде во знакот Риби. Сите заедно, исто така, ќе има многу стимулирачки ефект врз развојот на деловните и финансиските прашања. Можност која ќе ја прифатите со раширени раце ќе ви овозможи гордо да се претставите во позитивно светло. Во вашата домашна средина во сабота, кога Месечината ќе биде во Риби, бидете внимателни во поправањето на грешките направени во изминатиот период.

  Девица
  Обидете се да го имплементирате сето она што ви е на ум во последно време, во реалноста, инаку сè ќе биде многу зафатено во средината на неделата. Ќе бидете загрижени за парите, претстојат и многу предизвикувачки задачи. Ќе чувствувате напнатост и нервоза, кои не треба да ве проголтаат. Задржете ја вашата самодоверба и гордиот став дури и кога се сомневате во себе. Неделата ќе биде посветена на длабоко размислување за емотивната ситуација во која сте се нашле.

  Вага
  Со преминот на Меркур во ретроградно движење, внатрешната смиреност ќе биде многу доведена во прашање. Доколку работите не ги сфаќате одговорно и сериозно, може да се случи да останете без вистинска поддршка. Слободните ќе се поврзат со поширок круг на пријатели и лежерно ќе разговараат за своите скриени желби. Врзани, со пријатните комплименти кои ќе ги добиете во сабота, ќе си ја вратите самодовербата и ќе се занишате до задоволство, предвидува неделниот хороскоп.

  Шкорпија
  Во неделата што претстои, и покрај тоа што ќе ве допре ретроградниот Меркур, останете фокусирани на она што ве прави среќни и што можете да контролирате. Ќе оставите одличен впечаток со флексибилен и разбирлив пристап, па очекувајте и некои комплименти. Во последните денови од неделата ќе ја анализирате врската помеѓу кариерата и приватните цели. Ќе сакате да ги закажете на таков начин што ќе ви остане многу време за пријатните и романсите поради кои се чувствувате празно.

  Стрелец
  Ќе размислувате како би можеле да ја подобрите вашата материјална ситуација, но ретроградниот Меркур ќе ви служи со многу препреки и недоразбирања. Дури и ако сте убедени дека треба да навлезете во нешто ризично, пред се седни и размисли дали навистина вреди. Комуникацијата ќе биде многу важна во сабота, кога месечината ќе биде во знакот на Риби, па внимавајте како ги избирате зборовите, бидејќи сите околу вас ќе бидат малку почувствителни.

  Јарец
  Ќе размислувате за промени кои се уште не сте ги примениле, бидејќи не сте доволно подготвени за нив, а ве инхибира и ретроградниот Меркур во знакот Овен. На почетокот нема да разберете многу работи, но тоа не значи дека треба да се спротивставите и да се држите до старите модели. Во сабота и недела љубовните енергии ќе се шират малку поинаку отколку во минатото. Ќе ве изненади некој кој ќе ви каже колку му се допаѓате, предвидува неделниот хороскоп.

  Водолија
  Венера во знакот Риби во првата половина од неделата ќе ве одведе во продлабочени разговори кои ќе ви разјаснат се што беше нејасно во последниот период. Ќе сфатите колку е важно да се соочите и да го кажете она што ви е на ум. Во среда, кога ќе дојде до спојот меѓу Месечината и Плутон, не грижете се за привремено назадување, бидејќи настанало мало недоразбирање кое во иднина ќе го расчистите со помош на факти. Оженетите мажи и жени Водолија ќе сакаат да поминуваат што е можно повеќе време со саканата личност во недела.

  Риба
  Влезете во неделата со Сонцето во Овен директно и искрено и заборавете на изговорите што ги имате подготвено. Не дозволувајте некој колега кој мисли дека има се под контрола да влијае на вас, иако ќе биде многу упорен и убедлив. Фокусирајте се во последните денови од неделата, кога енергијата на месечината во вашиот знак ќе ви одговара на промените во приватниот живот. Многу работи добија различни нијанси, па дозволете си да се одвива поспонтано.

  Подготви: Хороскоп.си

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img