More

  На автопатот удрил во работници на пат, возилото се одбило во метална ограда. Тројца повредени

  spot_img

  На автопатот А1 кај Карловачки Дрежник во неделата се случила сообраќајна незгода, јавува карловачката полиција.

  55-годишен маж управувал автомобил со огулински регистерски таблички, кој поради несоодветната брзина на возилото, благо удрил во задниот дел на полициско возило со загребски регистерски таблички управувано од 56-годишен маж. наведнуваат.

  Од силината на ударот двете возила биле фрлени во металната заштитна ограда на централниот појас, по што се одбиле на коловозот. Во сообраќајната незгода со тешки телесни повреди се здобил 55-годишен маж, а полесно се повредени 56-годишен маж и 53-годишен сопатник од неговото возило.

  За предизвикување на сообраќајната незгода на 56-годишниот возач ќе му биде издадена мандатна прекршочна наредба, а пријава ќе биде проследена до надлежниот државен правобранител.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img