More

  Децата на Ѓоковиќ ја прославија победата на својот татко – имитирајќи го

  spot_img

  Новак Ѓоковиќ го совлада Јаник Синер со 6:3, 6:3 и по седми пат во кариерата ја освои титулата на Завршниот турнир, а по поразот на конкуренцијата во Торино, имаше големо славје.

  Прославија навивачите, стручниот штаб и семејството на српскиот тенисер. Особено воодушевени биле неговите деца Стефан и Тара, кои во еден момент дури и го имитираат Ѓоковиќ, пренесува Нова.рс.

  Кренаа стегната тупаница во стилот на нивниот татко и прославија нов успех со извикот „Одиме“.

  Овој понеделник Ѓоковиќ ја започна јубилејната, 400-та недела од владеењето со светот на тенисот. Годината повторно ја заврши како број еден во светот, а на новата АТП листа има 11.245 бодови.

  Како Ѓоковиќ ја прослави титулата погледнете во видеото:

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img