More

  Муцунски смета дека драмата во Собранието била договорена

  spot_img

  Секаде важи правилото дека револуцијата ги јаде своите деца, но децата на Шарената сѐ уште се обединети во намерата за уништување на Македонија, напиша на платформата Х градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски.

  „Криминалите на власта не се спречуваат со договорени драми и гнев кон собранискиот инвентар платен од граѓаните. Промената на власта наскоро доаѓа, а таа е можна само со обединување околу ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата како единствена опозиција во Македонија, која има план и стратегија како да ја изведе државата на вистинскиот пат“, напиша Муцунски.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img