More

  Момчето кое се самозапали пред кривичниот суд на Менхетен, каде што се води судењето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, почина во болница

  spot_img

  Момчето кое се самозапали пред кривичниот суд на Менхетен, каде што се води судењето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, почина во болница, соопшти денеска њујоршката полиција.

  Според американските медиуми, станува збор за Максвел Азарел, кој се полил со запалива течност во паркот Колект Понд, спроти судницата.

  Тој во критична состојба бил пренесен со возило на брза помош во одделението за изгореници, а подоцна во болницата била констатирана смрт, соопшти њујоршката полиција.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img