More

  Момче од Крагуевац, од засега непознати причини убил куче, а потоа му ја отсекол главата

  spot_img

  Во крагуевската населба Бресница се случил хорор кога според неофицијални информации, млад човек, од засега непознати причини убил куче, а потоа му ја отсекол главата.

  – Слушавме дека се кара со сестра му и со мајка му и дека крваво му пресуди на кучето. Надлежните екипи веднаш пристигнаа на местото на злосторството, а момчето е хоспитализирано – изјави извор запознаен со случајот.

  Ова не е прв случај на насилство врз животни на територијата на градот Крагуевац, каде пред неполн месец на улиците беа отруени кучиња.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img