More

  Моќен пијалок го чисти црниот дроб од токсини и ги отфрла килограмите како со рака: Доволна е една чаша дневно

  spot_img

  Дури и ако немате намера да ослабете, одвреме-навреме се препорачува детоксикација на телото, според експертите, со цел телото и органите полесно да функционираат подобро.

  Овој пијалок ќе го исчисти црниот дроб и ќе му обезбеди скапоцени хранливи материи.

  Состојки:
  Шест лимони
  Три грејпфрути
  Корен од ѓумбир
  Четири чешниња лук
  Неколку листови свежо нане
  Половина литар чиста зовриена вода
  Три лажици ленено масло
  Една лажица ким во прав

  Подготовка:
  Во сад исцедете ги сокот од лимон и грејпфрут. Во блендер ставете ѓумбир, лук и чај од нане и убаво измешајте ги. Процедете ја оваа смеса и измешајте го сокот (од ѓумбир и лук) со сок од лимон и грејпфрут, додадете вода, ким и ленено масло, пренесува Крстарица.

  Се заедно добро измешајте додека не се соедини.

  Напитокот пијте го на празен стомак, по будењето, два до три пати неделно.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img