More

  Модриќ го „скрши интернетот“ со својата објава: Добро се сеќава кој го донесе во Реал Мадрид

  spot_img

  Лука Модриќ пред натпреварот Португалија – Хрватска се огласи на Инстаграм, за што имаше посебна причина.

  Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација објави фотографија со Жозе Мурињо кој ги посети пламените јазици во хотел во Лисабон. Таа објава собра повеќе од милион лајкови.

  „Секогаш ми е задоволство да те видам господине! Засекогаш благодарен“, напиша Модриќ со дополнувањето:

  „Специјален и вистински!

  Алузијата е јасна, со ова Модриќ ги потсети сите свои фанови на соработката со легендарниот тренер, како и на тоа дека добро се сеќава кој го донесе во Кралскиот клуб.

  Да потсетиме, практично цело лето 2012 година траеше трансфер сагата околу трансферот на Модриќ од Тотенхем во Реал Мадрид. Мурињо, тогашниот тренер на Реал, беше тој кој инсистираше да дојде во Мадрид, што конечно се случи на крајот на август истата година.

  Се друго е историја, Лука шест пати ја освои Лигата на шампионите со Реал и стана, заедно со Начо Родригез, играчот со најмногу трофеи во историјата на шпанскиот гигант.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img