More

  Се завитка во знаме и почна да го слави медалот на ЕП, а потоа се случи шок (ВИДЕО)

  spot_img

  Европското првенство во атлетика започна овој петок во Рим, а првиот ден видовме необичен исход во трката на 20 километри во брзо одење.

  Шпанката Лаура Гарсија Каро во неверојатен и по шокантен исход остана без бронзениот медал кој веќе го славеше.

  Во последните неколку десетици метри Гарсија Каро влезе со значителна предност пред спортистката зад неа, беше толку сигурна што не можеше да ја претекне, па се зави во шпанското знаме.

  Сакаше така да стигне до целта, но премногу се опушти и тоа го искористи украинската репрезентативка Људмила Ољановска која ја престигна и ја освои бронзата.

  Изразот на лицето на Гарсија Каро кажуваше се, таа не можеше да поверува што и се случи.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img