More

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска соопшти дека почнал да тренира по операцијата на коленото

  spot_img

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска соопшти дека почнал да тренира по операцијата на коленото.

  Ѓоковиќ на социјалните мрежи објави видео од теретана каде се гледа како работи на зајакнување на коленото, со опис „напредок“.

  Српскиот тенисер поради повреда на коленото мораше да му го предаде четвртфиналниот меч на Ролан Гарос на Каспер Руд, а само ден подоцна замина на операција на менискусот на коленото во Париз.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img