More

  Место кое сите забораваат да го исчистат, а е полно со бактерии и нечистотија

  spot_img

  На ова место се акумулира повеќе нечистотија отколку што мислите.

  Австралијката Џоди Ален шокираше многу корисници на Фејсбук откако сподели фотографии од нејзиниот кауч.

  Излегува дека тоа е проблем во повеќето домаќинства бидејќи ретко кој редовно го чистат, пренесува Вечерњи лист.

  Оваа мајка напишала дека ги оставила синовите кај баба им длабоко да ја исчистат куќата, а кога ги подигнала перничињата на каучот видела нешто.

  Под нив се насобраа древна храна, ѓубре, разни детски играчки и многу други нечистотии. Таа го изрази својот шок во описот на фотографиите.

  Откако ги сподели фотографиите на социјалната мрежа, Џоди откри дека во никој случај не е единствената. Многу други родители го направиле истото во своите домови и се нашле во истиот проблем

  „Оваа објава ме израдува затоа што сега гледам дека моето домаќинство е сосема нормално“, е еден од многуте коментари под објавата на оваа мајка. Експертите за чистење споделија и други работи кои често се забораваат да се исчистат во домаќинството, а тоа се: рачките на вратите, прекинувачите за светла и тушевите, за кои многу луѓе мислат дека „сами се чистат“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img