More

  Мерлин Менсон плукна жена и и го дувна носот

  spot_img

  Пејачот Мерлин Менсон заврши на суд поради инцидент што се случи на неговиот концерт во 2019 година. Причина? Пејачката наводно ја плукнала фотографката и и го дувнала носот. Судијата за изрекување казна го опиша неговото однесување како „неверојатно“.

  Пејачот Мерлин Менсон, чие вистинско име е Брајан Ворнер, мораше да се појави на суд во понеделник. Поради прекршокот што го направил на неговиот концерт во 2019 година, судијата го осудил на 20 часа општокорисна работа и исплата од 1.300 евра. Судијата му дозволил да врши општествено корисна работа во Калифорнија.

  54-годишниот пејач првично се изјасни за невин, но подоцна се предомисли. Тој не ги оспорил обвиненијата, но и не ја признал вината, јавува Би-Би-Си.

  Во полицискиот извештај се наведува дека на 19 август 2019 година, Менсон плукнал жена која го снимала неговиот настап во Њу Хемпшир. Полициски истражител кој ја прегледал снимката од инцидентот рекол дека Менсон го доближил лицето до камерата што ја држела фотографката Сузан Фонтан и потоа плукнал во неа. Миг подоцна, тој наводно се вратил, клекнал пред неа, „ја ставил раката на едната ноздра и дувнал значително количество слуз во неа“. Во полицискиот извештај стои и дека на видеото се гледа како музичарот покажува кон Фонтана и се смее на неа.

  Во изјавата прочитана пред судот, Фонтен рече дека никогаш не била толку понижена како што била од третманот на пејачката. „Фактот што ме плукна, а потоа си го дувна носот е најодвратното нешто што човек може да го направи“, додала таа. Како дел од казната, Менсон ќе треба да ги отповика сите идни концерти во Њу Хемпшир и да обезбеди доказ за општествено корисна работа, што мора да го заврши најдоцна до 4 февруари 2024 година.

  Од 1994 година, Мејсон има издадено 11 студиски албуми, а неговиот најголем комерцијален хит е насловната страница на Tainted Love. Последниве години тој ги полнеше страниците на медиумите со неколку обвинувања за сексуален напад, а се обиде и да ја тужи наводната жртва велејќи дека му ја оштетила кариерата, пишува Би-би-си.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img