More

  Маж украл 10 лименки пиво за два дена, вработените ја запреле

  spot_img

  Минатиот викенд во Копер се случија чудни работи. Маж украл неколку лименки пиво, а во двата случаи бил фатен. Во саботата се случило пред дуќаните, мажот бил „каснат“ од вработена и таа му го побарала пивото што го ставил во ранецот и му го вратила. Тоа го вознемирило човекот и тој вратил три од четирите лименки, а потоа ги фрлил на земја. Очигледно тоа се случило во неделата, кога 41-годишен маж сакал да украде пиво на бензинска пумпа.

  Во саботата во 9 часот и 30 минути, полициските службеници интервенирале во бакалница во Копер, каде 40-годишен локален жител ставил четири лименки пиво во ранецот и се упатил кон излезот од продавницата, информираат од Коперската полиција. Оддел.Вработен во продавница го запрел човекот и побарал да му ги предаде лименките пиво кои претходно ги ставил во ранецот. Притоа, мажот почнал да се однесува недолично кон вработената и од ранецот извадил три лименки пиво и ги вратил, фрлајќи една од конзервите на подот, при што таа се повредила. Полицијата на насилникот му издала платен налог за нарушување на јавниот ред и мир, а против него ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело кражба.

  Сличен инцидент се случи и во неделата, кога 41-годишен маж украл шест лименки пиво од една од бензинските пумпи во Копер. Вработен во бензинската пумпа му пришол на осомничениот и му го скинал пивото од рака. Полицијата го испрашала осомничениот, против него ќе поднесе кривична пријава.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img