More

  Манчестер сити најде совршена замена за Де Брујне

  spot_img

  Раководството на Манчестер сити се одлучи за можна замена за играчот од средниот ред на клубот Кевин Де Брујне, пренесува „Fichajes“.

  Сити планира да го ангажира играчот за врска на Њукасл, Бруно Гимареш ова лето. Проценетиот трансфер би можел да биде вреден 100 милиони фунти.

  За 26-годишниот Бразилец е заинтересиран и Пари Сен-Жермен.

  Претходно беше објавено дека клубови од Саудиска Арабија се заинтересирани за купување на Де Брујне.

  Гимараеш игра за Њукасл од јануари 2022 година. Вкупно за тимот одигра 101 натпревар, постигна 14 гола и исто толку асистенции. Неговиот договор е до крајот на сезоната 2027/28.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img