More

  Малолетник од Скопје прегазен во Арачиново

  spot_img

  На регионалниот пат Скопје-Куманово, во село Арачиново, скопско, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ј.(37) од с.Арачиново вчера попладне, околу 18:30 часот удрило во малолетен пешак од Скопје, соопшти полицијата во дневниот билтен.

  Во несреќата пешакот добил тешки телесни повреди, кои се констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ Скопје. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img