More

  Максо реагира на албанското знаменце на средбата со министрите од Вреди

  spot_img

  Лидерот на движењето ЗНАМ Максим Димитриевски реагира на првата координативна средба на министрите од Вреди во кабинетот на вицепремиерот Изет Меџити, која беше објавена со соопштение и со фотографии.

  – Ова е само тој ДУИ-наратив кој што продолжува во континуитет. Ако продолжи таквиот однос и непочитување нема да бидеме дел од Владата и ќе излеземе – рече Димитриевски во гостување на Канал 5.

  На фотографиите се гледа дека се поставени три знаменца – македонското, албанското и знамето на ЕУ.

  Нешто што не е невообичаено и во минатото кога станува збор за кабинети на министри Aлбанци.

  ЗНАМ во владејачкото мнозинство во Собранието на Македонија има шест пратеници, а во Владата двајца министри.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img