More

  Жена почна да се дави во поплавата во Белград?

  spot_img

  Невидено невреме ноќеска, а потоа и утрово, го зафати Белград. Драмата по улиците не стивнува, луѓето трчаат да ги спасат своите станови, куќи и возила. Драматична сцена е снимена и на Петлово Брдо, а работник на  „Градска чистота“ направи јуначки потег.

  На снимка објавена на социјалните мрежи, се забележува жена која се обидува да најде решетка, за време на поплавата, за да истече огромното количество вода, но наводно почнува да се дави, а работникот од „Градска чистота“ истрча да ја спаси.

  – Оди таму брат, трчај, брат, жената се дави – му вели момче од камионот на колегата.

  Работникот бргу стигнува до жената и ја спасува.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img