More

  Легендарните фудбалери ја коментираа сомнителната ситуација на натпреварот, Ахмедхоџиќ жестоко одговори

  spot_img

  Шефилд Јунајтед и Вест Хем вчера ремизираа во натпреварот од 21. коло на англиската Премиер лига.

  Натпреварот заврши 2:2, а голема прашина се крена поради одлуката на судијата да не досуди пенал на крајот од мечот за гостинската екипа.

  Репрезентативецот на БиХ, Анел Ахмедхоџиќ, беше во центарот на вниманието кога во дуелот со Боуен заврши на земја, исто како и неговиот противник. Некои сметаат дека Ахмедхоџиќ бил фаулиран, а други тврдат дека БиХ. бранителот прави прекршок за најстрога казна.

  По мечот, легендарните фудбалери, сега стручни аналитичари, Рио Рердинанд и Џо Кол изјавија дека Бовен бил фаулиран, а на ваквите тврдења на социјалните мрежи одговори Ахмедхоџиќ.

  „Многу пристрасно. На неуредените фотографии можете да видите дека сум влечен надолу и ја губам топката од вид. Очигледно се беше наместено како да е пенал за Вест Хем“, напиша дефанзивецот.

  Ахмедхоџиќ го одигра целиот меч за Блејдс, а Шефилд моментално е последен на табелата со десет бодови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img