More

  Навивачите на Фенербахче се воодушевени: Џеко се пофали со импресивна статистика со интересен опис

  spot_img

  Един Џеко на социјалните мрежи се пофали со својата импресивна статистика.

  Дијамант е најдобриот играч на Фенербахче во новата сезона. Искусниот напаѓач е клучна фигура во системот на тренерот Исмаил Картал, а доказ за тоа е и бројот на голови кои Џеко ги има на своето конто.

  Во турската Суперлига, фудбалерот на БХ има постигнато 10 гола на 12 одиграни натпревари и го држи првото место во листата на стрелци. Но, уште поимпресивен е фактот што Џеко е на првото место по ефикасност на играчи над 34 години во десетте најсилни европски лиги.

  Капитенот на турскиот великан зад себе ги остави Роберт Левандовски, Оливие Гриуд, Анџело ди Марија… На својот профил 37-годишниот напаѓач ја сподели статистиката со опис: „За искуство“.

  Да потсетиме, Џеко минатото лето пристигна во Истанбул за да му помогне на тимот да го освои домашното првенство по речиси десет години.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img