More

  Кремљ реагираше на изјавата дека Путин е лудо говедо

  spot_img

  Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска рече дека Бајден се однесува како холивудски каубој, но дека не му успева, пренесе РИА Новости.

  Во средата Бајден го нарече Путин „луд говедо“, наведувајќи дека секогаш мора да се грижи за можен нуклеарен конфликт поради него и другите, иако, како што наведе, климатските промени се егзистенцијална закана за човештвото, објави АП.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img