More

  Корисниците на социјалната мрежа „Х“ од САД иронично реагираа на посетата на претседателот Џо Бајден на еден ресторан во Атланта веднаш по неговата дебата со Доналд Трамп

  spot_img

  Корисниците на социјалната мрежа „Х“ од САД иронично реагираа на посетата на претседателот Џо Бајден на еден ресторан во Атланта веднаш по неговата дебата со Доналд Трамп.

  Бајден објави соодветно видео на „X“, истакнувајќи дека „со нетрпение ја очекува“ неговата следна посета на локацијата. На снимката се гледа како претседателот влегува во ресторанот заедно со сопругата Џил, по што разговара со посетителите.

  – Како претстава. Толку лажно – напиша корисникот @ValentinaForSOS.

  – Оставка – побара @Liberacrat.

  – Ова е целосно исценирано, тие луѓе веројатно биле платени да бидат таму – претпоставува @hodgetwins.

  – Џо, изгледаш поживо во ресторан за вафли отколку на сцена за време на претседателската дебата. Изгледа дека  повеќе одговараш за работата на менаџерот на тој ресторан. Но, ние не ви веруваме да ја водите државата! – изјави @XVanFleet.

  – Се ракуваш?!? Ако сте имале симптоми на настинка, зошто не носевте маска и каде е вашиот тест за КОВИД? – праша @MrWickwire, алудирајќи на извештаите за настинка што наводно предизвикало проблеми со гласот на Бајден за време на дебатата.

  Корисникот @Just_A_Dude_AZ објави слика со јазик во образ на која пишува: „На Бајден не му треба тест за ментални способности“.

  Американските медиуми се согласуваат дека Бајден немал успешен настап на првата дебата со Трамп, која се одржаа ноќта меѓу четвртокот и петокот. Актуелниот американски претседател пелтечеше и правеше паузи, не секогаш јасно формулирајќи ги мислите, а на крајот од настанот камерите го снимија моментот кога неговата сопруга Џил му помага да се симне по скалите.

  Сега политичарите и новинарите зборуваат за можноста демократите да го отфрлат Бајден како претседателски кандидат и да го заменат со друг кандидат.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img