More

  Кејт Винслет го опиша снимањето на бакнежот во Титаник како кошмар

  spot_img

  Бакнежот од филмот Титаник е секако еден од најпознатите. Актерката Кејт Винслет го опиша снимањето на сцената во која го бакнува Леонардо ди Каприо како „кошмар“.

  Актерката Кејт Винслет без двоумење проговори за еден од најпознатите бакнежи во историјата на кинематографијата. Во врска со иконската сцена во Титаник, кога нејзиниот лик Роуз го бакнува Џек на Леонардо ди Каприо додека стои на предниот дел на бродот, Винслет рече дека не било сè како што изгледало.

  „Боже мој, тој е сосема романтичен, нели? Кејт Винслет изјави за Vanity Fair кога повторно ја гледаше сцената. „Не е ни чудо што секоја млада девојка во светот сакаше да го бакне Леонардо ди Каприо.

  Винслет го опиша снимањето на сцената како „кошмар“, бидејќи Ди Каприо „не можеше да престане да се смее“ и таа „не можеше да дише во тој проклет корсет“.

  Четири пати морале да ја снимаат сцената бидејќи ја бркале светлината. Снимањето уште повеќе го отежнало тоа што морале да се искачат по скала до местото на настанот. Поради ова, тимот за шминкање не можеше лесно и брзо да дојде до нив. Затоа Кејт Винслет ја криеше шминката во фустанот и беше задолжена да ја поправа пудрата за време на снимањето.

  Се разбира, повторувањето на сцената им ја расипало шминката. „Го повторивме снимањето на сцената. „По секое снимање изгледаше како да цицам чоколадо од карамела, бидејќи неговиот прав беше намачкан со мене“, опишала таа.

  Сепак, класиката од 1997 година во режија на Џејмс Камерон стана еден од најпопуларните и најуспешните филмови на сите времиња. „Ми се чини дека ова е филм кој продолжува да дава“, рече таа, додавајќи дека новите генерации сега го откриваат Титаник.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img