More

  Исламска држава обвинета за убиство на 22 провладини борци во Сирија

  spot_img

  Во напад на сириската армија во централниот дел на земјата загинаа 22 провладини борци.

  Опозициската Опсерваторија за човекови права и провладините медиуми ја обвинија Исламската држава за нападот.

  Вооружени напаѓачи доцна синоќа нападнаа автобус со припадници на бригадата Кудс, која ја сочинуваат сириски и палестински борци и ја поддржува Русија.

  Нападот, за кој се уште никој не ја презеде одговорноста, се случи во близина на градот Сукно, кој некогаш беше упориште на Исламската држава.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img