More

  Објавени новите цени на горивата во Србија

  spot_img

  Стигнаа новите цени на горивата – литар еуродизел на пумпите ќе чини најмногу 206 динари, а бензинот Еуропремиум БМБ 95 ќе чини најмногу 198 динари за литар.

  Тоа значи дека цената на дизелот остана иста во однос на минатата недела, додека бензините поскапеа за три динари, пренесува Телеграф бизнис.

  Цените на горивата се објавуваат секој петок до 15 часот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img